» FAQ - Często zadawane pytania
Dodałem stronę do wyszukiwarki, ale nie mogę jej znaleźć. Co może być tego powodem?
Zacznij od sprawdzenia, czy robot zaindeksował adres. W okienku wyszukiwania wpisz adres Twojej strony, np. www.mojastrona.pl i kliknij szukaj. Dowiesz się, czy nasz robot w ogóle odwiedził Twoją stronę. Jeśli okaże się, że liczba ta wynosi 0, to prosimy o przesłanie mailem otrzymanego kodu aktywacyjnego i adresu strony, która nie pojawia się w wynikach.
Ile czasu będę czekał na pojawienie się mojej strony w wynikach wyszukiwania?
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, dodawane strony pojawiają się w wynikach wyszukiwania praktycznie w przeciągu kilku minut. Jeżeli po tym czasie Twoja strona nie zostanie dodana, prosimy o kontakt.
Mam stronę w domenie innej niż .pl. Czy mogę ją dodać do wyszukiwarki Portalisko.pl?
Tak, indeksujemy także strony w innych domenach, ale pod warunkiem, że są one polskojęzyczne.
Wprowadziłem pewne zmiany na mojej stronie. Jak odświeżyć wyniki wyszukiwania dotyczące mojej witryny?
Robot Portalisko.pl chodząc po stronach automatycznie odświeża wyniki wyszukiwania i usuwa nieaktywne strony. Jego odwiedziny można jednak przyspieszyć, ponownie dodając stronę do wyszukiwarki.
Co mam zrobić, żeby moja strona znalazła się wyżej w wynikach wyszukiwania?
Wszystkie strony oceniane są przez ten sam w 100% sprawiedliwy algorytm. Nie ma możliwości ręcznego manipulowania wynikami. Możesz natomiast pomóc robotowi Portalisko.pl lepiej zidentyfikować zawartość Twojej strony poprzez odpowiednie zmiany w kodzie źródłowym. Zobacz, od czego zależy pozycja witryny w wynikach wyszukiwania i jak Portalisko ocenia strony. Uważaj z modyfikowaniem kodu źródłowego. Nie stosuj technik spamowania wyszukiwarki. Może to drastycznie obniżyć pozycję Twojej strony lub sprawić, że w ogóle nie zostanie zaindeksowana. Przeczytaj, co uznajemy za spam.
Opis mojej strony w wyszukiwarce rożni sie od tego. który chciałem zaprezentować. Czy możecie go dla mnie zmienić?
Nie, nie możemy. Działanie wyszukiwarki polega na tym, że robot krążąc po Internecie zbiera i zapamiętuje dokumenty (zawartość treści stron). Dlatego też wyświetlany opis jest tak naprawdę opisem z Twojej strony. Nie możemy go zmienić, ale możesz to zrobić sam, modyfikując opis w kodzie źródłowym Twojej strony i dodając ją ponownie do naszej wyszukiwarki. Po odwiedzinach robota opis zostanie zaktualizowany.